Křest v hospici

Před několika dny se v našem prachatickém hospici uskutečnila vzácná slavnost. Jeden z jeho pacientů, pan Jaromír, přijal svátost křtu. Delší čas po něm toužil. Jedné ze zdejších řeholních sester řekl: „Ve svém životě jsem byl grázl.“ Ona mu odpověděla: „Právě pro takové Ježíš přišel.“ Neměl šťastnou minulost. „V životě na mne vztáhlo ruku mnoho lidí“, prozradil, „ale teprve v hospici jsem poznal, že se dá vztáhnout také, když mne chce někdo pohladit.“ Postupně se jeho rozhodnutí upevnilo. Nakonec se vyznal: „Toto prostředí mi pomohlo odpustit těm, kteří mi ublížili.“ Symbolicky, právě v momentě samotného křtu, se roztrhlo zatažené nebe a slunce svými paprsky ozářilo přítomné. Na závěr obřadu se zatáhlo a kolem začaly padat velké bílé vločky, symbol čistoty… Svět je krásný.

1. 6. 2020
Hospicová anticovid desítka Virtuálního závodu se můžete zúčastnit od 1.- ... >>>

5. 5. 2020
Dobré zprávy z hospice Další vydání našeho bulletinu naleznete ... >>>