daruj.se
eutanazie.cz
english deutsche

Od nás pro vás

Kalendář na r. 2021 - nástěnný, A4, všechny fotografie pocházejí z krásného hospicového parku
cena 150,- plus poštovné (veškerý zisk bude použit na nákup pomůcek pro naše pacienty)
objenávky: ucto@hospicpt.cz
 
     
 
 
Autorský kolektiv Hospice sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích
Ludačková E., Huneš R., Špaténková N.: PRŮVODCE V ČASE ZÁRMUTKU
ISBN: 978-80-904587-4-1; vyd. 2016; 39 s.; cena 50,- Kč
 
Publikace je určena zejména pozůstalým a truchlícím, kterým zemřela blízká osoba a těm, kteří chtějí pozůstalé pochopit a podpořit. Může dobře pomoci v práci sociálních pracovníků, matrikářů, duchovních a dalších, kteří se s touto skupinou osob (nejen) ve své práci setkávají. Obsah publikace vychází ze zkušeností naší práce v hospici a současných poznatků z oblasti hospicové paliativní péče a psychologie.
 objenávky: ucto@hospicpt.cz
 
 
 
 
Huneš R., Palán A. a kol.: VINNETOU SE CHCE BRATŘIT A DALŠÍ TAJEMSTVÍ PRACHATICKÉHO HOSPICE
ISBN: 978-80-904587-8-971; vyd. 2017; 71 s.; cena 99,-
 
V knížce jsou zaznamenány veselé příhody ze života našeho hospice. Některé jsou čerstvé, jiné staré několik let. Kapitolky 2 a 4 jsou vážnější. Jde o výňatky z dopisů, které do hospice posílají pozůstalí. Ty ukazují hospicovou práci zase z jiné stránky. Humor sice je součástí hospicového přístupu, ale vždy jen jako doplněk odborné, odpovědné a empatické péče.
Pojďte a nahlédněte pod roušku hospicového světa. Je hezčí, radostnější, bezbolestnější i veselejší, než si možná myslíte! Kdo nevěří, ať k nám běží! Anebo si zakoupí tuto knížku.
Jejím zakoupením mnohé pochopíte, hodně se pobavíte a zároveň přispějete na dobrou věc. Je vhodná i jako dárek.
Z došlých ohlasů: „Včera mi ji kamarádka přivezla. Řehtala jsem se celej večer. Je hezký, jak lidi, kteří vědí, že brzy přijde smrt, jsou až syrově upřímní… Je to dojemné, nadějeplné, důstojné a je to důkaz toho, že smrt nemusí být jen smutná.“
 objenávky: ucto@hospicpt.cz
 
 
 
 
Hospic sv. Jana N. Neumanna, Neumannova 144, 383 01 Prachatice, tel: 388 311 726, fax: 388 311 727, e-mail: info@hospicpt.cz