19. 2. 2018
Na svém výročním zasedání v pražském Rudolfinu 29. ledna udělovala Nadace České spořitelny Ceny FLOCCUS nejlepším neziskovým organizacím v  pomáhajících profesích. V kategorii „Cena Zaměstnanců“ České spořitelny mezi více než 80 nominovanými zvítězil prachatický Domov Matky Vojtěchy, dceřiná organizace Hospice sv. Jana N. Neumanna, o.p.s., která pečuje o  nemocné s Alzheimerovou chorobou v nejtěžších fázích tohoto onemocnění.
Děkuji našim zaměstnancům za to, jak krásně se o těžce nemocné starají. Ocenění jim právem náleží. Velké díky jim i Vám všem, kdo jste s  námi a kdo nám jakkoliv pomáháte.
Robert Huneš

19. 2. 2018
Náš Hospic navštívil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Hospicem jej provedl pan ředitel Robert Huneš. Kromě prohlídky budovy navštívil nový ministr zdravotnictví i několik pacientů a živě se zajímal o hospicovou problematiku. Není nad osobní zkušenost. Snad se posune hospicová myšlenka zase o kousek dále, aby tato péče byla dostupnější těm, kdo ji potřebují. Těší nás v této souvislosti vyjádření Deníku: „…pacienti pěli samou chválu jak na příjemné prostředí, tak na  příjemný personál.“
(foto: Denik.cz)

19. 2. 2018
Ples pro Hospic sv. Jana N. Neumanna, Hospic sv. Veroniky a Domov sv. Matky Vojtěchy 2018

9. 1. 2018
Děkujeme za požehnání našemu domu.

8. 1. 2018
Chtěla bych poděkovat další mladé generaci, tentokrát ze spgš. Studentky z různých ročníků chodí naše pacienty potěšit písničkou a mladou energií každý týden.
Děvčata s paní vychovatelkou paní Penzenštádlerovou jsou našimi jedinými pravidelnými dobrovolníky a tak spolu každý rok vítáme svátky vánoční a při troše dobrého jídla si společně popřejeme všechno nejlepší do dalšího roku.

8. 1. 2018
Krásná vzpomínka na Vánoce, o kterou se musím dodatečně podělit...
Níže zmíněná 6.A. prachatického gymnázia, která pro hospic zorganizovala koncert v aule školy, o něco později přišla na exkurzi do hospice, která proběhla spontánně a tak nějak opravdu vánočně. Po promluvě o tabuizovaných tématech v hospicové kapli, se studenti spolu se sociální pracovnicí, rozešli po chodbách zařízení a postupně pozvali na poslech několika vánočních koled pacienty hospice, které si i sami na vozíčkách odvezli do kaple i zpět do pokojů.
Díky
Monika

8. 1. 2018
Všichni jste srdečně zváni na již tradiční hospicový ples.
Vstupenky jsou v prodeji na recepci Hospice.

2. 1. 2018
PODĚKOVÁNÍ

Vážení a milí přátelé, příznivci a dárci hospice,

děkujeme Vám za Vaši přízeň a pomoc, díky které jsme mohli v roce 2017 pečovat o svěřené pacienty. Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat!

Přeji Vám a nám všem po celý příští rok, abychom se uměli radovat z toho, kde máme důvod k radosti a abychom k tomu měli oči k vidění a uši k slyšení!

PhDr. Robert Huneš, ředitel hospice

POTVRZENÍ O DARU

Všem dárcům budeme rozesílat potvrzení o daru pro daňové účely během ledna a února. Prosíme ty, kteří jej potřebují a na něž nemáme kontaktní údaje, aby své údaje napsali na adresu: ekonom@hospicpt.cz

nebo zavolali na tel.: 388 311 726, 733 755 821.

14. 12. 2017
Dobré zprávy

14. 12. 2017
Třída 6.A prachatického gymnázia zorganizovala adventní koncert, který se 7.12.2017 odehrál v aule školy. Na dobrovolném vstupném studenti vybrali 4013,- Kč, které se rozhodli věnovat prachatickému hospici. Děkujeme :-)