19. 3. 2018
Prachatická hospicová desítka
Již se můžete elektronicky přihlašovat, přihlášku si můžete také osobně vyzvednout na recepci Hospice sv. Jana N. Neumanna. Těšíme se na Vás :)

19. 3. 2018
Srdečně Vás zveme na vzdělávací konferenci, o které si dovolujeme tvrdit, že má přínos pro odbornou i laickou veřejnost

7. 3. 2018

6. 3. 2018

19. 2. 2018
Na svém výročním zasedání v pražském Rudolfinu 29. ledna udělovala Nadace České spořitelny Ceny FLOCCUS nejlepším neziskovým organizacím v  pomáhajících profesích. V kategorii „Cena Zaměstnanců“ České spořitelny mezi více než 80 nominovanými zvítězil prachatický Domov Matky Vojtěchy, dceřiná organizace Hospice sv. Jana N. Neumanna, o.p.s., která pečuje o  nemocné s Alzheimerovou chorobou v nejtěžších fázích tohoto onemocnění.
Děkuji našim zaměstnancům za to, jak krásně se o těžce nemocné starají. Ocenění jim právem náleží. Velké díky jim i Vám všem, kdo jste s  námi a kdo nám jakkoliv pomáháte.
Robert Huneš

19. 2. 2018
Náš Hospic navštívil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Hospicem jej provedl pan ředitel Robert Huneš. Kromě prohlídky budovy navštívil nový ministr zdravotnictví i několik pacientů a živě se zajímal o hospicovou problematiku. Není nad osobní zkušenost. Snad se posune hospicová myšlenka zase o kousek dále, aby tato péče byla dostupnější těm, kdo ji potřebují. Těší nás v této souvislosti vyjádření Deníku: „…pacienti pěli samou chválu jak na příjemné prostředí, tak na  příjemný personál.“
(foto: Denik.cz)

19. 2. 2018
Ples pro Hospic sv. Jana N. Neumanna, Hospic sv. Veroniky a Domov sv. Matky Vojtěchy 2018

9. 1. 2018
Děkujeme za požehnání našemu domu.

8. 1. 2018
Chtěla bych poděkovat další mladé generaci, tentokrát ze spgš. Studentky z různých ročníků chodí naše pacienty potěšit písničkou a mladou energií každý týden.
Děvčata s paní vychovatelkou paní Penzenštádlerovou jsou našimi jedinými pravidelnými dobrovolníky a tak spolu každý rok vítáme svátky vánoční a při troše dobrého jídla si společně popřejeme všechno nejlepší do dalšího roku.

8. 1. 2018
Krásná vzpomínka na Vánoce, o kterou se musím dodatečně podělit...
Níže zmíněná 6.A. prachatického gymnázia, která pro hospic zorganizovala koncert v aule školy, o něco později přišla na exkurzi do hospice, která proběhla spontánně a tak nějak opravdu vánočně. Po promluvě o tabuizovaných tématech v hospicové kapli, se studenti spolu se sociální pracovnicí, rozešli po chodbách zařízení a postupně pozvali na poslech několika vánočních koled pacienty hospice, které si i sami na vozíčkách odvezli do kaple i zpět do pokojů.
Díky
Monika

2. 7. 2018

29. 6. 2018