2. 4. 2007
V pátek 30. 3. 2007 na Českém rozhlase 6 proběhl rozhlasový pořad Hovory o zdraví. Kontaktní pořad o zdraví a zdravotnictví, tentokrát byl na téma "Hospicová zařízení v České republice" s Mgr. Robertem Hunešem, ředitelem Hospice sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích, viceprezidentem Asociace hospicové paliativní péče.
Záznam pořadu si můžete poslechnout zde.

29. 3. 2007
Cena
Studenti prachatického gymnázia Nika Neubertová, Jan Muk, Jan Habásko, Kateřina Kůsová a Filip Šnajdr byli 28. března 2007 v Písku vyhlášeni „Dobrou partou roku 2006“ v rámci Jihočeského kraje. Tuto cenu obdrželi za svou nezištnou, rozsáhlou a náročnou dobrovolnickou činnost v hospici, kdy svůj volný čas a energii věnovali ve prospěch nevyléčitelně nemocných pacientů. Cenu Křesadlo organizuje INKANO Písek a Komunitní nadace Blanicko-otavská pod záštitou jihočeského hejtmana RNDr. Jana Zahradníka, který ceny dobrovolníkům předával spolu s Ing. Miroslavem Sládkem, starostou města Písku.

5. 3. 2007
SETKÁNÍ POZŮSTALÝCH
V sobotu 3. března se již po několikáté v Hospici sv. Jana. N. Neumanna v Prachaticích uskutečnilo sekání pozůstalých.
Nejinak tomu bylo i první březnovou sobotu. Sjely se na tři desítky pozůstalých. Setkání začalo v 10 hodin zádušní mší svatou. Při ní se, kromě předepsaných obřadů, konal i slavnostní zápis do Knihy živých s přečtením jmen pacientů, kteří u nás na podzim byli hospitalizováni. Knihou živých je silná vázaná kniha, která má na každý den v roce jednu svou, daným datem nadepsanou stránku. V ní jsou zapsáni ti, kdo v daný den odešli k Pánu, různé roky po sobě. Kniha je tak jedinečnou připomínkou Těch, kteří se u nás léčili. Většině lékaři vyléčili bolesti těla, mnohým ustaly bolesti duše, došli smíření v rodině a s Bohem. I proto je možná o tyto akce zájem a příbuzní přijíždějí i z větších vzdáleností.
Po bohoslužbě následuje agappé u malého občerstvení s kávou. Zajímavou a vskutku nesdělitelnou skutečností je, že se nejedná o setkání smutku a truchlivých depresí. Povídá se a vzpomíná na to pěkné, co jsme společně prožili, k čemu hospic přispěl. Někdy se přidá povzbuzení vlažnějším o křesťanské naději. Je nám milé slýchat slova chvály a vděku. Však je to také polovina mzdy, z níž žijeme. Bez nadsázky jsou tato setkání vřelou pospolitostí, kde se příliš nesmutní, naopak jsou velmi radostnými.
Kdo nevěří, ať tam běží. Jste kdykoli vítáni na prohlídce (exkurzi) v našem zařízení.

4. 2. 2007
Hospic sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích
vypisuje výběrové řízení

na pozici manažer grantových a prezentačních aktivit (PR) na 0,5 úvazku.

Náplň práce:
a) aktivní vyhledávání, zpracovávání a vyhodnocování žádostí o dotace, granty a jiné finanční zdroje, zajišťování vztahů se sponzory a dárci, propagace veřejné sbírky.
b) příprava tiskových zpráv, monitoring médií, budování image a realizace komunikační strategie hospice.
Požadujeme:
nejméně SŠ vzdělání, organizační schopnosti, řidičský průkaz sk. B, práce na PC, výborné komunikační schopnosti, ochotu učit se, samostatnost a kreativitu, vztah k hospicové myšlence, znalost AJ nebo NJ výhodou, praxe se zpracováváním projektových žádostí v oblastech zdravotních a sociálních služeb vítána.
Nabízíme:
možnost dalšího vzdělávání, práce v přátelském kolektivu, klouzavá pracovní doba, stabilní plat s možností růstu, po zapracování možnost navýšení úvazku a mzdy. Procentuální podíl ze získaných prostředků.

Do 15.2. zašlete strukturovaný životopis, motivační dopis a reference na adresu Hospic sv. Jana N. Neumanna, Neumannova 144, 383 01 Prachatice. Obálku označte "k rukám ředitele". Termín výběrového řízení - březen 2007, předpokládané datum nástupu - 1. duben 2007.

28. 12. 2006
Vánoční svátky u nás

7. 12. 2006
5. 12. 2006 přišel naše pacienty potěšit sv. Mikuláš, čerti a andělé s dárky.

27. 10. 2006
Dne 26. října se v Prachaticích uskutečnila odborná celodenní konference o paliativní péči. Zúčastnilo se více než 160 zdravotníků, většina z nich si též prohlédla náš hospic.

před zahájením...

...ve víru přednášek

MUDr. Marie Svatošová, zakladatelka hospicového hnutí v ČR a prezidentka Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče

MUDr. Petr Koptík, zástupce primáře Hospice sv. Jana N. Neumanna

Bc. Ludačková Eva , vrchní sestra Hospice sv. Jana N. Neumanna

26. 6. 2006
Návštěva manželky prezidenta republiky Ing. Livie Klausové
a manželky jihočeského hejtmana Jany Zahradníkové
v našem hospici

V neděli 25. června 2006 navštívila manželka prezidenta republiky Hospic sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích. Po besedě se zdravotníky potěšila svojí návštěvou, milým úsměvem a vřelým slovem nevyléčitelně nemocné pacienty na pokojích hospice. Věnovala jim nejvíce času ze svého programu a ukázala, že má srdce na pravém místě. Živě se zajímala o hospicovou problematiku, potíže i úspěchy, jež provázejí nejen prachatický, ale i ostatní hospice v současném zdravotnickém systému. Velký dojem na první dámu udělala zkušenost se spokojeností pacientů s hospicovým typem péče. Péče, která nevyléčitelně nemocným, umírajícím pacientům garantuje, že nebudou trpět nesnesitelnou bolestí, za každých okolností zůstane zachována jejich lidská důstojnost a v posledních chvílích nezůstanou osamoceni.

22. 6. 2006
Setkání pozůstalých

4. 6. 2006
DEN PRO HOSPIC