18. 9. 2007

15. 8. 2007
V souvislosti s rozšiřováním provozu hospic přijme
1 lékaře, 2 zdravotní sestry a 2 ošetřovatele/ky.
Požadavky:
příslušné vzdělání v oboru, identifikace s hospicovou myšlenkou, pozitivní vztah k lidem.
Kontakt:
tel.: 388 311 726, reditel@hospicpt.cz, vrchni@hospicpt.cz nebo osobně na adrese Neumannova 144, Prachatice

5. 7. 2007
Hospic sv. Jana N. Neumanna
Vás zve

ve čtvrtek 19. července 2007 od 17.00 hodin
do Parku sv. Jana. N. Neumanna v areálu hospice
na benefiční koncert

Flauto colorato
aneb
Zobcové flétny v hudbě od středověku
po současnost

Il quadrifoglio musicale (Passau)
Flauto nuovo (Olomouc)

Koncert souborů, které se účastní Letní školy staré hudby

účinkují:
Deborah Betz, Katharina Kuhls, Barbara Seehars, Judith Unfried
Jitka Smutná, Hana Bučkevičová, Irena Ošťádalová, Pavel Szotkowski
zobcové flétny

program:
G. Frescobaldi, J.S. Bach, P. Leenhouts ad.

Tento koncert se koná díky laskavé podpoře Česko-německého fondu budoucnosti ve prospěch pacientů Hospice sv. Jana N. Neumanna

25. 6. 2007
V hospici se konalo další Setkání pozůstalých, tentokrát v sobotu 23.6. 2007.

18. 6. 2007
Oslavy 30 let od svatořečení Jana N. Neumanna
V sobotu 16. června proběhly v Prachaticích oslavy 30 let od svatořečení Jana N. Neumanna, biskupa filadelfského a prvního světce severoamerického kontinentu. Narodil se v Prachaticích v budovách dnešního hospice. Přijměte, prosím, malé fotografické ohlédnutí za touto událostí. Kromě slavnostní bohoslužby v prachatickém kostele sv. Jakuba za účasti diecézního biskupa mons. Jiřího Paďoura a 58 kněží z různých zemí (včetně africké Tanzanie) a oficialit na půdě městského úřadu, byla slavnostně posvěcena socha sv. Jana v hospicovém parku. Ten nese jméno velkého prachatického rodáka. Po projevech a posvěcení sochy biskup Jiří potěšil návštěvou a vřelým slovem i pacienty v našem zařízení.

4. 6. 2007
SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ Parku sv. Jana N. Neumanna
Ve čtvrtek 31. 5. byl slavnostně otevřen Park Jana Neumanna v areálu stejnojmenného hospice. Za účasti asi 200 návštěvníků, zástupců nadací a dalších organizací a významných hostů - náměstka jihočeského hejtmana MUDr. Vladimíra Pavelky, senátora PČR Ing. Tomáše Jirsy, obou místostarostů města Prachatice (Hana Rabenhauptová a ing. Martin Malý) a dalších, kteří přispěli k jeho vzniku, byl park přestřižením pásky předán do užívání pacientům i celé veřejnosti.
Bylo vybudováno dílo, jehož význam zřejmě doceníme až později. Až tehdy, kdy do parku budeme vodit naše děti a vnoučata. Až ta se sem budou vracet - když budou s hrdostí hledět na dědictví otců, kteří kus sebe dali ve prospěch druhých. Když budou žít v době, kdy se stane normálním, že se v parku i v celé zemi bude běžně setkávat mládí se stářím a zdraví s nemocí. Kdy odchod ze života bude (konečně) stejně v úctě opečováván, jako příchod do něj.
Kéž na příkladu hospice a jeho parku jsme do této budoucnosti vykročili.

2. 5. 2007
Hospic sv. Jana N. Neumanna
pořádá
ve spolupráci s Českou lékařskou komorou,
pod záštitou náměstka hejtmana Jihočeského kraje pro zdravotnictví
MUDr. Vladimíra Pavelky a starosty města Prachatice ing. Jana Bauera, České onkologické společnosti ČLS JEP, Společnosti pro studium a léčbu bolesti ČLS JEP
a České asociace sester

II. DEN HOSPICOVÉ PALIATIVNÍ PÉČE
letos s názvem
"Kdy je hospic nejvhodnější volbou pro léčbu onkologického pacienta?"
Městské divadlo v Prachaticích, 15. května 2007

Program:

9:15 - 9:50 prezence účastníků

9:50 - 10:00
zahájení: Mgr. Robert Huneš, ředitel Hospice sv. Jana N. Neumanna, MUDr. Vladimír Pavelka, náměstek hejtmana Jihočeského kraje pro zdravotnictví, Ing. Jan Bauer, starosta města Prachatice

10:00 - 10:30
Prof. MUDr. Marta Munzarová, CSc., Lékařská fakulta Masarykovy univerzity v Brně:
"Co je paliativní léčba?"

10:30 - 11:00
MUDr. Hana Šiffnerová, zástupce primáře onkologického oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s.: "Pohled onkologa na paliativní léčbu"

11:00 - 12:00
Prof. PhDr. Jaro Křivohlavý, CSc., profesor UK v Praze: "Význam smíření v terminální fázi onemocnění"

12:00 - 13:00
přestávka na oběd

13:00 - 13:30
as. MUDr. Ladislav Kabelka, DLBsH Rajhrad, Katedra paliativní medicíny a léčby bolesti IPVZ, LF Masarykovy university v Brně: "Specifika farmakoterapie v paliativní medicíně"

13:30 - 14:00
MUDr. Petr Koptík, Hospic SJNN: "Bolest a její léčba v Hospici sv. Jana N. Neumanna"

od 14:00
exkurse účastníků v Hospici sv. Jana N. Neumanna

Akce je hodnocena 5 kreditními body pro lékaře a 3 kreditními body pro zdravotní sestry
přihlášky účastníků na: recepce@hospicpt.cz

1. 5. 2007
VOLNÁ MÍSTA
a) hospic přijme účetní na plný úvazek - zástup za mateřskou dovolenou. Požadavky: SŠ vzdělání, podvojné účetnictví, výborná znalost práce na PC, účetní program Money S3
b) v souvislosti s rozšiřováním provozu přijímáme pečovatelky/ošetřovatelky a lékaře

2. 4. 2007
V pátek 30. 3. 2007 na Českém rozhlase 6 proběhl rozhlasový pořad Hovory o zdraví. Kontaktní pořad o zdraví a zdravotnictví, tentokrát byl na téma "Hospicová zařízení v České republice" s Mgr. Robertem Hunešem, ředitelem Hospice sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích, viceprezidentem Asociace hospicové paliativní péče.
Záznam pořadu si můžete poslechnout zde.

29. 3. 2007
Cena
Studenti prachatického gymnázia Nika Neubertová, Jan Muk, Jan Habásko, Kateřina Kůsová a Filip Šnajdr byli 28. března 2007 v Písku vyhlášeni „Dobrou partou roku 2006“ v rámci Jihočeského kraje. Tuto cenu obdrželi za svou nezištnou, rozsáhlou a náročnou dobrovolnickou činnost v hospici, kdy svůj volný čas a energii věnovali ve prospěch nevyléčitelně nemocných pacientů. Cenu Křesadlo organizuje INKANO Písek a Komunitní nadace Blanicko-otavská pod záštitou jihočeského hejtmana RNDr. Jana Zahradníka, který ceny dobrovolníkům předával spolu s Ing. Miroslavem Sládkem, starostou města Písku.

11. 4. 2018

28. 3. 2018

23. 3. 2018

19. 3. 2018