28. 11. 2017
Děkujeme za podporu Vám všem, kteří nás sledujete, podporujete, fandíte nám, důvěřujete nám...
Díky Vám jsme vyhráli Cenu veřejnosti v Neziskovce roku, které si nesmírně vážíme.
Klobouk dolů před hlavou našeho týmu - panem ředitelem doktorem Hunešem, jejím srdíčkem Magistrou Evou Ludačkovou a všema ostatníma, díky kterým je hospic takový jaký je.
M.L.

30. 10. 2017
Pomáhej pohybem

POMOZTE POHYBEM I NAŠEMU HOSPICI!

... běháte, jezdíte na kole, rádi chodíte na dlouhé procházky nebo se jinak pohybujete? :-)

Nezapomeňte, že i tímto nám můžete pomoci.

Díky Nadaci ČEZ a mobilní aplikaci EPP "Pomáhej pohybem" se každý Váš krok mění v dobrý skutek pro Domácí hospic sv. Veroniky v Českých Budějovicích.

Jak si vedeme, můžete shlédnout ZDE.

24. 10. 2017
NEZISKOVKA ROKU - HLASUJ PRO HOSPIC

Hospic se uchází o Cenu veřejnosti 2017Neziskovce roku.
Budeme vděčni, pokud naleznete chuť a čas hlasovat pro náš hospic.

Hlasovat můžete ZDE.

Vřele děkujeme!!!

11. 10. 2017

6. 10. 2017

29. 9. 2017

Místopředseda vlády Pavel Bělobrádek navštívil prachatický hospic a Domov Matky Vojtěchy – zařízení pro nemocné s Alzheimerovou chorobou. Na snímku s klienty DMV, doprovázen ředitelem hospice R. Hunešem a vedoucím domova L. Zímou

27. 9. 2017
Srdečně Vás zveme na benefiční koncert Milana Schelingra & Band a skupiny New Sharks

11. 9. 2017
Babouci zase po roce v hospicovém parku předvedli skvělý výkon a publikum taktéž :-)

7. 9. 2017
Vinnetou se chce bratřit a další tajemství prachatického hospice

To je název knížky, kterou v říjnu vydáváme vlastním nákladem. Prosíme, pomozte nám finanční podporou na její vydání - a tak nahlédnout pod roušku hospicového světa. Je hezčí, radostnější, bezbolestnější i  veselejší, než si společnost myslí.
Veselé příhody shromážděné v  této knize zaznamenával personál prachatického hospice. Některé příhody jsou čerstvé, jiné staré několik let.
Ano, v hospici se umírá. Ostatně to je i měřítkem kvality naší péče – jak dobře a pěkně se umírá. Zvláštní, že? Naším ideálem je, aby člověk odešel na věčnost bez bolesti fyzické, psychické, sociální i duchovní a s vděčností za život, který mu byl dán. To není málo. Možná díky tomu je nám dopřáno se běžně setkávat s radostí, úsměvem, něhou, laskavostí, a  dokonce i humorem. Ten je jedním z vrcholů úspěšného smiřování s  nepříznivou prognózou nemoci.

Vydání knížky můžete podpořit na č.ú.: 171157619/0600, v.s. 55
Rádi Vám vystavíme potvrzení o daru pro odečet z daní.

5. 9. 2017

9. 1. 2018
Děkujeme za požehnání našemu domu. >>>

Chtěla bych poděkovat další mladé generaci, tentokrát ... >>>